Za co Polacy cenią ciągniki marki New Holland?

New Holland to marka znana na całym świecie. Przedsiębiorstwo produkujące maszyny rolnicze początkowo zostało założone w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych, jednakże obecnie siedziba spółki znajduje się we włoskim Turynie. Firma New Holland skupia się głównie na wytwarzaniu profesjonalnych ciągników rolniczych, a także ich licznych podzespołów. Swoją międzynarodową popularność, spółka zawdzięcza bardzo wysokiej jakości produkowanych dóbr. Oprócz Europy, marka New Holland odnosi znaczące sukcesy w całej Azji i Ameryce Południowej. 

Ciągniki rolnicze New Holland w polskich gospodarstwach rolnych

Marka New Holland dostępna jest w Polsce od 1998 roku. Ekspansję na polskim rynku włoskie przedsiębiorstwo produkujące maszyny rolnicze zaczęło od przejęcia słynnej Fabryki Maszyn Żniwnych, w której, przed laty, produkowano niezawodne kombajny Bizon. Początkowo, zakup profesjonalnego, a zarazem drogiego sprzętu rolniczego był dla większości Polaków niemożliwy ze względu na brak kapitału. Wzrost sprzedaży ciągników rolnych nastąpił wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej i dzięki licznym dofinansowaniom, które bezpośrednio spowodowały, że rolnictwo w Polsce zaczęło się rozwijać w szybkim tempie. Marka New Holland dominuje także w rodzimych rankingach maszyn rolniczych kupowanych za pieniądze pozyskiwane z kredytów. 

TD5 – niezawodny wybór większości polskich rolników 

Najpopularniejszym modelem, na zakup którego decydują się rolnicy ze średnich i dużych gospodarstw rolnych, jest model New Holland TD5, bowiem w latach 2009-2015 zakupiono ich aż 5240. Model ten używany jest jako podstawowy ciągnik, który bierze udział w najbardziej wymagających czynnościach rolnych. Jego eksploatacja i serwisowanie nie sprawiają większych problemów polskim rolnikom. Do głównych usterek, które nieczęsto pojawiają się podczas pracy, zalicza się zerwanie linki sprzęgła, której naprawa kosztuje ok. 200 zł, co jest kwotą stosunkowo niską. Także w kwestii części zamiennych, TD5 spisuje się wzorcowo. Charakteryzowana wersja ciągnika New Holland to model z 2012 roku, który wykazuje dużo większą moc od konkurencyjnych maszyn rolniczych. Tym samym, jest w stanie dużo sprawniej i skuteczniej wykonywać całoroczne czynności rolne, spalając od 5 do 8 litrów paliwa na godzinę. Warto zaznaczyć, że szczegółowy zapis zużytego paliwa zależy od dodatkowego podpiętego sprzętu rolniczego

traktor new holland

PodsumowaniePolacy cenią ciągniki rolnicze marki New Holland głównie ze względu na niezawodność i jakość. Rolnicy, którzy uzyskali dofinansowanie i zakupili maszyny rolnicze opisywanej marki, stosunkowo rzadko serwisują sprzęt. Ponadto, na komfort użytkowania ciągników ma także wpływ niewygórowana cena części zamiennych, które można nabyć w internetowych sklepach rolniczych za niewygórowaną cenę. Wszystkie te czynniki powodują, że sprzęt rolniczy opisywanej marki cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością, zarówno w profesjonalnych wielkoobszarowych gospodarstwach rolnych, jak i w mniejszych gospodarstwach rodzinnych.

Pokaż więcej
Back to top button
Close