Traktory T25

czy sprawdzą się w Twoim gospodarstwie?

Prowadzenie gospodarstwa rolnego to nie łatwa działalność, ale przynosząca korzyści i satysfakcję. Sprzęt rolniczy znacznie ułatwia wykonywanie wielu prac polowych, a jednym z ważniejszych pojazdów w gospodarstwie jest traktor. Jednymi z bardziej popularnych modeli, które były obecne w wielu polskich gospodarstwach, są traktory T25. Czym się wyróżniają i czy ciągnik Władimirec nadaje się dla Ciebie?

Władimirec T25 – wydajny i niezawodny ciągnik

W połowie lat 60. XX wieku w Charkowie rozpoczęto produkcję ciągników Władimirec, których główną zaletą była niezawodność. T25 Władimirec to przede wszystkim niewielki traktor, który po dziś dzień jest wykorzystywany przez rolników, choć ostatni egzemplarz został wyprodukowany w 1995 roku. Jednak dostępność części zamiennych i jednocześnie wysokiej jakości komponenty sprawiają, że sprzęt ten jest tak ceniony i nadal używany w wielu gospodarstwach. Choć są to ciągniki produkowane w ubiegłym wieku, to niezaprzeczalny jest fakt, że są one mało awaryjne, a jednocześnie każdy z łatwością może naprawić taki traktor. Na popularność T25 wpływ ma też atrakcyjna cena i niewielkie koszty, jakie trzeba ponieść na ewentualną naprawę. Zamienne części można dostać bez problemu, a ich koszt zakupu jest niewielki. Przy czym ich jakość i wydajność jest porównywalna z częściami oryginalnymi.

Ciągniki T25 – czym się wyróżniają?

Na uwagę przede wszystkim w tym modelu zasługuje skrzynia biegów, która jest dość niezwykła, gdyż składa się z 14 biegów. Dla osób, które pierwszy raz mają styczność z traktorem T25 może być to zaskakujące, jednak bardzo użyteczne, a szczególnie 6 biegów wstecznych bardzo ułatwia kierowanie tym pojazdem. Ciągnik Władimirec to też ekonomiczny silnik, co jest ważne w każdej działalności, a szczególnie w rolnictwie. I choć maksymalna prędkość, jaką można osiągnąć tym traktorem, to 27 km/h, to niskie spalanie 2 litrów oleju podczas godzinnej pracy jest niezaprzeczalną zaletą. Cechą wyróżniającą Władimirca T25 był też brak chłodnicy, co oczywiście wpływa na niższe koszty eksploatacji. Brak chłodzenia nie oznacza, że silnik się przegrzewał, gdyż za chłodzenie odpowiedzialny był wentylator. 

W jakim gospodarstwie sprawdzi się traktor Władimirec?

Ciągniki T25 z racji na niezawodność i niskie spalanie są nadal chętnie kupowane z rynku wtórnego, a sprawdzają się przede wszystkim w mniejszych gospodarstwach rolnych. Ich zaletą jest mała awaryjność, a przede wszystkim niska cena i niewielkie koszty eksploatacyjne. Jeśli ktoś zna się choć trochę na mechanice, to traktor Władimirec będzie najlepszym wyborem. Łatwy dostęp do wysokiej klasy części zamiennych oraz nieskomplikowana konstrukcja pozwalają na wykonanie wielu napraw samodzielnie, co oczywiście generuje niższe koszty dla całej działalności.

Traktory T25, choć wyglądają nieco inaczej niż inne konkurencyjne modele, to nie oznacza wcale, że są mniej atrakcyjne. Wręcz przeciwnie, gdyż od razu wiadomo, jaki ciągnik jest w użyciu i że jest to superoszczędny pojazd. Władimirec T25 to niezawodność, wydajność i tania eksploatacja, co sprawia, że jest tak ceniony w wielu mniejszych gospodarstwach rolnych.

Pokaż więcej
Back to top button
Close