John Deere – amerykańska marka ciągników popularna w Polsce

Bez maszyn z charakterystycznym jeleniem w logo trudno jest sobie obecnie wyobrazić gospodarstwa rolne na całym świecie. Znane i cenione maszyny rolnicze tego producenta pracują od lat i cieszą się dużym poważaniem rolników, służb komunalnych i firm usługowych.

Sprzęt z historią

Mało kto wie, że firma Deere & Company swoją historię zaczęła w XIX wieku. John Deere, czyli założyciel był kowalem, który ponad wszystko stawiał pomoc innym i chciał tworzyć najlepsze maszyny dla rolników. Zanim w fabryce zaczęły powstawać ciągniki rolnicze niewielka kuźnia Johna produkowała pierwszy samoczyszczący się pług wynaleziony przez niego samego. Wraz z popularyzacją maszyn i budowaniu renomy dochodziło do rozrostu firmy i dołączenia do oferty kolejnych rodzajów sprzętu, w tym ciągników rolniczych.

Ekspansja na cały świat

Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu i utrzymywaniu najwyższych standardów dość szybko doszło do popularyzacji produktów Johna na całym świecie. Obecnie zarówno same maszyny, jak i części do ciągników tego producenta możemy zakupić w naszym kraju. Rozbudowana sieć dealerska w Europie była wynikiem ogromnego zapotrzebowania na ciągniki trwałe, mocne i przede wszystkim dobrze radzące sobie w czasie prac polowych. Obecnie jest to niewątpliwie światowy lider produkcji sprzętu rolniczego, którego produkty są marką samą w sobie i nie potrzebują dodatkowego marketingu. Jednakże jest to wynik niemalże dwustu lat produkowania maszyn z zachowaniem najwyższych standardów produkcji.

Gama modelowa

Obecnie w naszym kraju możemy zakupić modele, jak i części do traktorów kilku podstawowych serii. Trzy- i czterocylindrowa seria 5E, maszyny komunalne i do niewielkich gospodarstw, gdzie liczy się mobilność i niskie zużycie paliwa. Seria 6 to natomiast ciągniki najczęściej spotykane w średnich gospodarstwach i jako pomocnicze w dużych konglomeratach. Dla bardziej wymagających skierowana jest seria 7, która regularnie święci triumfy na wystawach i w prasie branżowej. Serie 8 i 9 to moc od około 300 do ponad 600 koni mechanicznych, co daje im pracę nawet w gospodarstwach o powierzchni kilku tysięcy hektarów. Nie tylko sieć dealerska, ale każdy internetowy sklep rolniczy (https://www.zenox.pl) posiada pełne zaopatrzenie zarówno w części oryginalne, jak i zamienniki.

John Deere - amerykańska marka ciągników popularna w Polsce

Łatwość serwisowania

Dzięki dużej popularności ciągników, a także ogromnej dostępności zamienników, również wiele firm serwisujących sprzęt zajmuje się naprawami maszyn rolniczych John Deere. Ponadto mają oni bezpośrednie zaopatrzenie w części rolnicze, co skraca czas naprawy i oczekiwania na dostarczenie właściwie wszystkich podzespołów. Wobec mniej popularnych marek jest to na pewno ogromna zaleta.W przypadku samodzielnego zdecydowania się na naprawę natomiast możemy skorzystać ze sklepów stacjonarnych i online. Właściwie każdy sklep posiadający części Ursus dostarcza także wszystko, czego będziemy potrzebowali do John Deere. Magazyny pełne są wysokiej jakości zamienników, co dodatkowo obniża koszty eksploatacji produktów tego amerykańskiego producenta.

Pokaż więcej
Back to top button
Close