Co warto wiedzieć o marce Massey Ferguson?

Marka Massey Ferguson słynie nie tylko z doskonałych modeli ciągników rolniczych. Znany jest też z nieustannego rozwoju i poszukiwania nowych, lepszych metod konstrukcyjnych, przez co właśnie ich maszyny mogą funkcjonować na tak wysokim poziomie i być w zasadzie wyznacznikiem jakości w świecie urządzeń rolniczych. Przykładem nieustających poszukiwań i rozwoju marki niech będzie ciągnik MF 5700. Massey Ferguson wykorzystał koncepcję ciągnika o mocy niższej niż 130 KM i przeprojektował ją od podstaw w celu spełnienia wymagań rolnictwa w dniu dzisiejszym i w przyszłości.

Zaprojektowano maszynę rolniczą, która swoją doskonałością oraz prostotą i bezawaryjnością przekona do siebie nawet najbardziej wymagających użytkowników. Tanie i łatwo dostępne części rolnicze, nowoczesna technologia i niska cena to atuty tej nowatorskiej produkcji.

Warto zadać sobie pytanie w jaki sposób firma nieprzerwanie zadziwia i ciągle jest w stanie dostarczać na rynek urządzenia, które niemal wyprzedzają swoją epokę. Otóż projektanci Massey Ferguson w swojej pracy korzystają z rzeczywistości wirtualnej, oraz schematów technicznych w technologii 3D. Takie udogodnienia zapewnia im fabryka zlokalizowana w Beauvais. Na skutek połączenia wysiłków doświadczonej kadry konstruktorskiej oraz zaangażowania innowacyjnych technologii w procesy twórcze firmy, owocem tej ciężkiej pracy są ciągniki rolnicze zdolne do bezawaryjnej długotrwałej i wytężonej pracy w trudnych warunkach.

Bezkonkurencyjny dostawca maszyn i części rolniczych

Wracając do MF 5700 to zaznaczyć należy, że w swoim przedziale mocy i cenowym, praktycznie ciężko będzie znaleźć producenta, który wyposażyłby swoje modele w tak zróżnicowaną specyfikację, wyposażenie i akcesoria dodatkowe – tak by maszyna ta de facto oferowała użytkownikowi nieporównywalny z niczym innym komfort korzystania z niej w czasie pracy.

Nie każdy zdaje sobie sprawę w czym tkwi sekret tej marki. Otóż Massey Ferguson wyposaża swoje konstrukcje w bezkonkurencyjne części rolnicze czy całe układy, które powodują, że jego konstrukcje są tak niesamowite. Przykładowo jedną z najistotniejszych części każdego egzemplarza Massey Ferguson są linie napędowe. Inżynierowie firmy zawsze z tą samą dokładnością projektują i tworzą od początku najistotniejsze elementy nadwozia każdego modelu. Ta nowoczesna konstrukcja zapewnia flagowym konstrukcjom niesamowitą wytrzymałość i moc działania w każdych warunkach.

ciągnik

Mówiąc o modelu MF5700, warto wspomnieć o jego jednostce napędowej. Jest nią silnik długoskokowy, zapewniający wysoki poziom momentu obrotowego. Posiada także szeroki zakres prędkości obrotowych. Jednostka napędowa dysponuje obrotami silnika na poziomie 1500 obr./min. Zastosowanie tego typu silnika w ciągniku rolniczym owocuje cichą pracą maszyny oraz oszczędnością w zużyciu oleju napędowego, co podnosi zdecydowanie komfort korzystania z maszyny. Biorąc pod uwagę powyższe zalety ciągników marki Massey Ferguson i możliwość dopasowania do nich zamiennych części rolniczych, które bez trudu znajdziemy w internetowym sklepie rolniczym, stwierdzić należy, że jest to marka godna uwagi dla każdego rolnika.

Pokaż więcej
Back to top button
Close