Renowacja starego ciągnika – od czego zacząć?

U wielu rolników w polskich gospodarstwach oprócz sporych i silnych ciągników, nadal służą także rodzime Ursusy. W historię polskiego rolnictwa wpisały się zwłaszcza cenione za swoją niezawodność modele C-330 oraz C-360. Duża ilość osób prowadzących własne gospodarstwa rolne decyduje się na renowację swojego starego ciągnika, zamiast kupowania nowej maszyny. Rolnicy mają czasem spory sentyment do swoich ciągników, gdyż są w ich rodzinie od pokoleń, z tego względu ciężko im się rozstać z daną maszyną mimo jej wieku. W polskich gospodarstwach nadal pracują między innymi ponad 30-letnie Ursusy, dające sobie radę z powierzonymi zadaniami.

Renowacja starego ciągnika

Od czego zacząć renowację ciągnika? Istotne jest to, iż remont starego ciągnika możemy przeprowadzić samodzielnie, co znacznie wpłynie na zmniejszenie kosztów, jakie musimy ponieść. Najważniejszym elementem maszyny jest oczywiście silnik. Jeśli chcemy, aby stara maszyna posłużyła nam bez awarii przez kolejne lata, warto przeprowadzić jego generalny remont. Taki remont silnika może kosztować około 2,5 tysiąca złotych w zależności od rodzaju ciągnika, cena może być o wiele wyższa. W trakcie remontu ciągnika nie możemy zapomnieć również o odnowieniu jego wnętrza. Wszelkie dodatki do ciągnika znajdziemy w internecie na przykład w internetowym sklepie rolniczym. Do starego ciągnika można dokupić takie części rolnicze jak nowe lampy, błotniki, dobrze jest także odmalować całą karoserię. Za fotel do kabiny zapłacimy około 300 złotych. Dużym wydatkiem może okazać się nowe ogumienie, gdyż jest to koszt z rzędu 2500 do 3000 złotych. Sporym kosztem jest także wymiana kabiny, za którą zapłacimy nawet 4 tysiące złotych. Dobrą wiadomością jest to, iż na rynku znajdziemy zamienne części rolnicze do ciągników w atrakcyjnych cenach. Po takim remoncie nasz stary ciągnik będzie nam służył jeszcze przez wiele długich lat, musimy o niego jednak cały czas dbać. Wybrane części do traktorów muszą być przede wszystkim jak najlepszej jakości. Stare ciągniki używane są przeważnie do lżejszych prac w gospodarstwie, jednakże każdy rolnik zdaje sobie sprawę, iż starsze modele ciągników są niezwykle wytrzymałe i ciężko je zajechać.

Renowacja starego ciągnika - od czego zacząć?

Kwota kapitalnego remontu

Stare ciągniki są przeważnie wyeksploatowane w takim stopniu, iż konieczne jest przeprowadzenie jedynie kapitalnego remontu, co wiąże się ze sporymi wydatkami. Koszt ten może wynieść nawet około 6-8 tysięcy złotych, jeśli chodzi o nasze rodzime Ursusy. W przypadku ciągników zagranicznych marek należy liczyć się z wydatkiem rzędu 10 tysięcy wzwyż.

Części zamienne do ciągnika są sposobem na zaoszczędzenie nieco na renowacji starej maszyny. Każdy dobry, internetowy sklep rolniczy oferuje zamienne części do ciągników, a także wiele pomocnych  w każdym gospodarstwie maszyn rolniczych. Rolnicy w internetowym sklepie rolniczym znajdą wytrzymałe i solidne ciągniki rolnicze oraz pozostałe maszyny rolnicze, jak i wysokiej jakości części rolnicze, w tym części Ursus.

Pokaż więcej
Back to top button
Close