Porady jak odpowiednio dbać o ciągnik

Aby ciągnik rolniczy służył bezawaryjnie przez długi czas, trzeba o niego dbać. Gdy nie pracuje garażować go w odpowiednich miejscach, wykonywać regularne przeglądy i jak najszybciej wymieniać zużyte części do ciągnika.

Nie jest najlepszym pomysłem, aby maszyny rolnicze, a więc również ciągniki stały pod tak zwaną chmurką. Powinny być garażowane w suchych i przewiewnych pomieszczeniach, w których nie są narażone na niekorzystny wpływ zmiennych warunków atmosferycznych. Lepiej też nie przykrywać ich plandekami. Zwykle zbiera się pod nimi wilgoć, co może doprowadzić do uszkodzenia układu elektrycznego lub elektroniki, której przecież coraz więcej mają również ciągniki rolnicze.

Mycie, przeglądy, kontrole i szybka wymiana

Ciągniki rolnicze pracują zwykle w trudnych warunkach, gdzie pełno jest błota, piachu, dlatego muszą być często myte, poza tym pilnować trzeba regularnych przeglądów, w czasie których sprawdzić należy między innymi filtry, które mogą ulec zapchaniu, wymieniać – przynajmniej raz w roku – oleje silnikowe i przekładniowe. Poza tym sprawdzać stan płynu chłodniczego, stopień naładowania akumulatora i czy świece prawidłowo funkcjonują. Trzeba również kontrolować zużycie podstawowych części i podzespołów. Warto o tym pamiętać i wymieniać je szybko, ponieważ nie od dziś wiadomo, iż jeden wyeksploatowany element może spowodować znacznie poważniejsze uszkodzenie kolejnych. Co oczywiście będzie dodatkowo kosztować.

Internetowy sklep rolniczy jest zawsze najtańszy

Aby przeglądy, wymiany części i ewentualne naprawy były jak najtańsze, warto skorzystać z oferty, jaką posiadają internetowe sklepy rolnicze. Zaopatrzyć się tam można we wszystko, czego do prawidłowego funkcjonowania potrzebują maszyny rolnicze. I to nie tylko te najnowsze, ale również produkowane wcześniej.

Internetowy sklep rolniczy jest zawsze tańszy od stacjonarnego. Innym jego atutem jest to iż ma na swoich “półkach” szeroki wybór tak zwanych zamienników. Są to części rolnicze do ciągników i maszyn rolniczych, które pochodzą z wyspecjalizowanych zakładów i warsztatów, a nie są wytwarzane przez macierzyste fabryki. Ich kupno jest warte rozważenia, ponieważ kosztują znacznie mniej od tych oryginalnych, a ich jakość i trwałość jest taka sama.

Porady jak odpowiednio dbać o ciągnik

Wygoda i znacznie większe prawa kupujących w sieci

Kupno części do ciągników przez internetowy sklep rolniczy, to również ogromna wygoda, ponieważ można to zrobić nawet bez wychodzenia z domu, a zamówiony towar będzie dostarczony zwykle w ciągu kilkudziesięciu godzin pod wskazany adres. Poza tym współczesny internetowy sklep rolniczy ma prostą i intuicyjną obsługę. Gdy przed dokonaniem transakcji, pojawiają się jakieś wątpliwości lub potrzebna jest rada, to można skorzystać z pomocy doradcy. Kontakt możliwy jest zwykle zarówno telefonicznie, jak i mailowo.Należy również wiedzieć o tym, że internetowy sklep rolniczy daje większe prawa kupującemu niż w przypadku sklepu stacjonarnego. Wszystkie części rolnicze zakupione taką drogą, można oddać w czasie min. 14 dni bez podania przyczyny.

Pokaż więcej
Back to top button
Close