Dobry lakier do ciągnika to gwarancja udanej renowacji maszyny

Planując renowację powłoki lakierniczej ciągnika trzeba przemyśleć jak ten zabieg przeprowadzić i jakich materiałów użyć. W internetowym sklepie rolniczym można zamówić z dostawą do domu wysokiej, jakości farbę do maszyn rolniczych, która spełnia wszystkie wymagania i posiada atrakcyjną cenę. Wykonując malowanie ciągnika warto zadbać również o konserwację wnętrza maszyny i wymienić zużyte elementy. Razem z farbą można zamówić części do ciągników, dzięki czemu przesyłka będzie bardziej ekonomiczna.

Jak przeprowadzić renowację ciągnika?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych farb posiadających różne właściwości, czasami trudno samodzielnie zdecydować, która z nich będzie w danym przypadku najbardziej odpowiednia. Maszyny rolnicze przebywają w różnych warunkach atmosferycznych i trzeba to uwzględnić podczas wyboru produktu do malowania ciągnika. Na pewno wszyscy wiedzą, że dobry lakier jest zwieńczeniem całego procesu renowacji i zapewni dobrą kondycję maszyny.

W internetowych sklepach rolniczych dostępna jest dobra farba Granit sprawdzająca się do malowania ciągników oraz innych maszyn rolniczych. Farby tej marki nadają wysoki połysk, a przy tym posiadają idealne właściwości trwałościowe. Są to szybkoschnące lakiery, dzięki czemu potrzebują tylko do 6 godzin, aby uzyskać całkowite wyschnięcie. Farby do maszyn rolniczych produkowane są w wielu efektownych kolorach, można, więc malować ciągnik w jego oryginalnej barwie lub zmienić na inną według własnych upodobań.

Jaką farbę do maszyn rolniczych kupić?

Duża dostępność farb, powoduje, że trudno od razu zdecydować się na dany produkt, jednak trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na cechy, które musi spełniać, aby uzyskać oczekiwany rezultat. Otóż farba do maszyn rolniczych musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne takie, jaki: chemia, otarcia czy obicia.  

Dobry lakier do ciągnika to gwarancja udanej renowacji maszyny

Niezwykle ważne jest przygotowanie podłoża, ponieważ zaniedbanie tego kroku zniweczy cały efekt. Przed nałożeniem powłoki malarskiej, trzeba wypiaskować elementy, które będą poddawane lakierowaniu. Jeżeli dostęp szlifierki jest utrudniony należy wykorzystać szczotkę drucianą, aby usunąć starą farbę i ewentualną korozję. Cała powierzchnia maszyny rolniczej powinna być gładka, aby nie było wyczuwalnych rantów. Oczywiście powierzchnię traktora należy odtłuścić i odpylić, do tego celu wystarczy benzyna ekstrakcyjna. Jest to istotna procedura odpowiadająca za efektywne przyleganie nakładanej farby.  

Warstwa podkładowa chroniąca przed rdzą jest niezbędna przy każdej procedurze renowacyjnej ciągnika. Do tego celu doskonale nadaje się podkładowa farba Granit, która jest odporna na oleje, zadrapania, uderzenia i temperaturę. Warto zamówić w internetowym sklepie rolniczym podkładówkę, która szybko wysycha i doskonale przyczepia się do podłoża, jak i szybkoschnący lakier z żywic sztucznych o wysokim połysku, są to farby Granit o idealnych właściwościach kryjących. Brakujące części do ciągnika oraz części do maszyn rolniczych można również kupić w tym samym miejscu, korzystając przy okazji z porad sprzedawców podczas problemów z wyborem.

Czy wymagane są konkretne warunki do malowania ciągnika?

Jeżeli podłoże jest odpowiednio przygotowane, nałożona została warstwa podkładowa, można przystąpić do malowania ciągnika. Jednak w przypadku tej procedury wymagane są odpowiednie warunki temperaturowe, a mianowicie od 15 do 25 stopni Celsjusza, a także wilgotność niższa niż 80 procent. Jeżeli ktoś nie zastosuje się do tych wymagań, mogą pojawić się odbarwienia, dłuższe schnięcie a w konsekwencji pomarszczenie powłoki lakieru.  

Pokaż więcej
Back to top button
Close