Dlaczego warto zainwestować w łańcuchy śniegowe do ciągnika?

Zimna niemal zawsze łączy się z niezbyt sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. To również przekłada się na warunki na drogach. Śnieg czy gołoledź często sprawiają, że poruszanie się ciągnikiem jest utrudnione, a czasem nawet niemożliwe. I jest tak nawet jeśli ciągnik posiada napęd na cztery koła. Jest jednak rozwiązanie tego problemu. Jazdę ciągnikiem w trudnych zimowych warunkach umożliwiają łańcuchy śniegowe. Warto w nie zainwestować. Tym bardziej, że nie jest to duży wydatek. Dlaczego warto?

Komu przydadzą się łańcuchy śniegowe?

Łańcuchy śniegowe do ciągników to w szczególności bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych rolników, którzy zajmują się hodowlą bydła. W gospodarstwach, które zajmują się hodowlą bydła praca trwa przez cały rok, niezależnie od pory roku. Codziennie rolnik musi dostarczyć zwierzętom paszę. Zimą często jednak bywa to utrudnione. Zwłaszcza po intensywnych opadach śniegu, kiedy jazda ciągnikiem po gospodarstwie jest bardziej wymagająca. I tu rozwiązaniem są właśnie łańcuchy śniegowe. Dzięki nim możliwy będzie sprawny przejazd ciągnikiem po gospodarstwie nawet w przypadku dużego śniegu czy gołoledzi. Dzięki łańcuchom śniegowym często pomóc można także innym kierowcom. Zawsze bowiem zdarzyć może się sytuacja, w której jakiś kierowca zakopie się w śniegu niedaleko gospodarstwa. Ciągnikiem wyposażonym w łańcuchy śniegowe można takiemu kierowcy pomóc. Do gospodarstwa, w którym hoduje się bydło niemal codziennie musi przyjechać także cysterna po odbiór mleka. Łańcuchy śniegowe mogą zapewnić, że taki transport w okresie zimowym będzie odbywał się bez żadnych przeszkód.

Jaki rodzaj łańcuchów śniegowych

Trzeba jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są różne rodzaje łańcuchów śniegowych do ciągników. Podstawowy wariant to łańcuchy śniegowe z układem szczebelkowym. Są to łańcuchy, które owija się wokół kół, a swoim wyglądem przypominają one sznurowaną drabinkę. To idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie zimna potrafi często pokrzyżować plany jednak warunki na drogach nie są jeszcze szczególnie złe. Inaczej jest w sytuacji, w której spotkać można się z naprawdę nieprzychylnymi warunkami pogodowymi. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem może okazać się wybór nieco bardziej zaawansowanych łańcuchów śniegowych. Są to łańcuchy wyposażone w dodatkowe elementy takie jak choćby gryfy. Te podczas jazdy wbijają się w lód i umożliwiają sprawny przejazd ciągnikiem. Na rynku dostępne są również łańcuchy śniegowe wyposażone w podkowy lub kolce. Elementy te zapewniają bardzo dobrą przyczepność do podłoża podczas jazdy ciągnikiem.

śniegowe

Łańcuchy śniegowe – czy warto?

Czy warto zainwestować w łańcuchy śniegowe do ciągników? Zdecydowanie tak. Przeszkodą do ich zakupu nie jest także cena. Zakup łańcuchów śniegowych nie jest bowiem dużym wydatkiem. Standardowe łańcuchy to często wydatek jedynie kilkuset złotych. Często można znaleźć je w naprawdę atrakcyjnych cenach zwłaszcza jeśli korzystać się z internetowych sklepów rolniczych. Nawet jeśli zimny nie są w ostatnim czasie zbyt srogie to łańcuchy lepiej jest mieć na stanie. Nigdy nie wiadomo kiedy pogoda się pogorszy i przyjdą naprawdę obfite opady śniegu.

Pokaż więcej
Back to top button
Close