Ciągnik Claas – dobry wybór. Sprawdź dlaczego!

Niemieckie przedsiębiorstwo Claas to największy producent maszyn żniwnych w Europie. Maszyny tej marki znajdują zastosowanie na całym świecie, jednakże w Ameryce Północnej i Australii produkty sprzedawane są za pośrednictwem dealerów Caterpillara jako maszyny Cat. Niezależnie od kraju, rolnicy podkreślają solidność i wysoką jakość pojazdów Claas.

Historia marki 

Marka Claas została założona w 1913 roku w Niemczech, jednakże prawdziwy rozkwit nastąpił dopiero po okresie II wojny światowej. Lata 50 XX wieku zaowocowały rozwojem branży, tym samym przedsiębiorstwo zdecydowało się otworzyć kolejną fabrykę. Później, wraz z kolejnym wzrostem, zdecydowano się na utworzenie wielu filii, m.in. we Francji. Ważnym momentem dla rozwoju przedsiębiorstwa był rok 1969, kiedy przejęto firmę o nazwie Josef Bautz. Poszerzono tym samym asortyment marki o maszyny zielonkowe. Przez cały XX wiek firma bez większych problemów radziła sobie na rynku maszyn żniwnych, jednakże celem stało się zaprojektowanie pierwszego ciągnika sygnowanego logiem Claas, który będzie fizycznym dowodem potęgi marki. Zatrudniono najlepszych projektantów i po wielu miesiącach wytężonej pracy, 1 października 2003 roku zaprezentowano światu ciągnik Claas (Claas ARES 566 RZ), który powstał we francuskiej fabryce Le Mans. Wcześniejsze testy dobrze przygotowały ciągnik do pracy w polu, bowiem model zaczął być bardzo popularny i chętnie kupowany przez wielkoobszarowe gospodarstwa rolne w Europie. 

Początek XXI wieku minął marce Claas na dopracowywaniu elementów maszyn rolniczych i pierwszego autorskiego modelu ciągnika. Jednakże, w 2011 roku nastąpiła prawdziwa rewolucja w świecie traktorów, bowiem na targach SIMA zaprezentowano nie jeden, ale całą serię ciągników Claas, które były wyposażone w najnowszą technologię. Seria ciągników miała być symbolem rolnictwa XXI wieku, które staje się w pełni zmechanizowane, korzystając tym samym z innowacyjnych nowinek technicznych. 

Dlaczego warto?

Ciągniki Claas, pomimo rosnącej konkurencji na rynku, wciąż świetnie radzą sobie z wygrywaniem przetargów na maszyny rolnicze w wielu krajach. Klienci cenią sobie nie tylko nowoczesne rozwiązania, które wyszły spod ręki najbardziej uzdolnionych projektantów, ale także maszyny żniwne, które, pomimo intensywnej eksploatacji, nie wykazują większych usterek. 

Produkty Claas nie należą do najtańszych opcji dostępnych na rynku, jednakże ich wysoka jakość i nowatorskie rozwiązania sprawiają, że są często wybierane przez rolników na całym świecie. 

claas

Niezawodny ciągnik Claas – podsumowanie 

Maszyny rolnicze Claas można również reperować za pomocą części do ciągników, które dostępne są w wielu sklepach internetowych w atrakcyjnych cenach. Dobrej jakości zamienniki sprawdzą się równie dobrze jak oryginalne podzespoły. Części do maszyn rolniczych i części do traktorów można nabyć za niską cenę za pośrednictwem sklepu online. Warto zainwestować w niemiecką niezawodność i zdecydować się na zakup maszyn Claas, gdyż to inwestycja, która przyniesie wymierne korzyści. 

Pokaż więcej
Back to top button
Close