Posiadasz ciągnik John Deere? Kupuj części online

Zachodnie marki ciągników na dobre zagościły w polskich gospodarstwach rolniczych. Jedną z tych, które mają już od pewnego czasu stałe miejsce na naszym rynku tego typu sprzętu, jest na pewno John Deere.

Na konkurencji zyskuje też rolnik

A konkurencja w tej branży jest ogromna, ponieważ dawno minęły już czasy, kiedy kupno nowego ciągnika rolniczego było nie lada wyzwaniem, a wybór ograniczał się do traktorów produkowanych przez krajowy przemysł ciężki lub fabryki sąsiadów z zaprzyjaźnionego bloku. Teraz w ofertach można przebierać, a produkujący ciągniki i maszyny rolnicze dosłownie ścigają się w różnych pomysłach, aby tylko zdobyć jak największą część tego trudnego rynku. Dlatego powszechne są wszelkie promocje, rabaty i atrakcyjne systemy finansowania kupna każdej maszyny rolniczej. Swoje zadanie ma spełnić również reklama, na którą wydawane są spore sumy pieniędzy.

Ta rywalizacja jest na szczęście również korzystna dla klientów, ponieważ każda firma musi się pilnować i nie może dowolnie podnosić swoich cen, bo zyska na tym tylko konkurencja. Jakość sprzedawanych produktów również musi być cały czas wysoka, bo rolnicy też wymieniają się informacjami na temat tego, jak w pracy sprawdzają się maszyny rolnicze różnych marek.

Wymiany i przeglądy

Firma John Deere już dawno zdała sobie sprawę z tego, jak funkcjonuje polski rynek sprzętu rolniczego, dlatego części do John Deere (https://www.zenox.pl/productlist/Pojazdy-rolnicze/Czesci-do-ciagnikow-zachodnich) są zawsze najwyższej jakości, co powoduje że ciągniki tej marki nie odbiegają trwałością od innych producentów.

Wiadomo jednak, że wszystkie maszyny rolnicze bez względu na logo producenta pracują często w bardzo trudnych warunkach terenowych, gdzie o piach, błoto czy kamienie nie jest trudno, natomiast łatwo o uszkodzenia. Poza tym funkcjonowanie z dużymi obciążeniami powoduje również, iż na przykład części do ciągników po prostu szybko się zużywają. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze praca w zmiennych warunkach pogodowych.

W związku z tym wszystkie ciągniki muszą być nie tylko prawidłowo obsługiwane, ale muszą też przechodzić okresowe przeglądy oraz cykliczne wymiany płynów, smarów i szybko zużywających się podzespołów. Ale gdy stosuje się do tych zasad to i tak nie ma 100-procentowej gwarancji, że sprzęt będzie pracował bezawaryjnie.

john deere

Atrakcyjne zamienniki

Na szczęście nie ma dziś w Polsce problemów z kupnem części do maszyn rolniczych, w tym również części do John Deere. Gdy trzeba się w nie zaopatrzyć, lepiej jednak poświęcić trochę czasu na poszukanie najtańszego sklepu, ponieważ na przykład ceny części do maszyn rolniczych przede wszystkim tych zagranicznych potrafią być nie tylko wysokie, ale i bardzo różne.Na pewno najdroższe będą w serwisach i sklepach firmowych. Dlatego warto zajrzeć co proponuje internetowy sklep rolniczy. Jest bardzo duża szansa, że ceny są tam niższe niż gdzie indziej. Nie można również zapomnieć o sprawdzeniu, czy internetowy sklep rolniczy w ofercie części do John Deere ma także tak zwane zamienniki. To części, które  są  znacznie tańsze od oryginałów, a mają taką samą jakość i trwałość jak one.

Pokaż więcej
Back to top button
Close